Światowy Dzień Wcześniaka

🟣💜Światowy Dzień Wcześniaka 💜🟣👶🏻
Wcześniak to dziecko urodzone między 22. a 37. tygodniem ciąży🤰🏼. Według badań niektóre wcześniaki ważą mniej niż 1500 g i mieszczą się na dłoni dorosłego człowieka. Wcześniaki znajdują się w grupie ryzyka nieharmonijnego rozwoju 📊. Wczesne wspomaganie rozwoju wśród tej grupy pozwala na poprawę funkcjonowania dziecka i wyrównanie trudności. Wcześniactwo nie jest chorobą, ale z jego skutkami wiele dzieci mierzy się przez całe życie.
💡„Jednym z symboli wcześniaków jest malutka skarpetka, powieszona obok dziewięciu większych. Ten obraz przedstawia nam światowe statystyki przedwczesnych narodzin. Jedno na 10 dzieci jest wcześniakiem, choć w Polsce te liczby przedstawiają się nieco inaczej – co 14. dziecko rodzi się przed upływem 40. tygodnia ciąży. Dzieci urodzone przedwcześnie wymagają specjalistycznej opieki szpitalnej, leczenia, a często wieloletniej rehabilitacji. Żeby dorównać swoim rówieśnikom, wcześniak musi włożyć w swój rozwój wiele wysiłku, a personel medyczny i rodzina muszą mu w tym towarzyszyć.”
🌐 A więcej o wcześniactwie można przeczytać na stronie www.wczesniak.pl oraz Fundacji Wcześniak Rodzice – Rodzicom 📩

Umów wizytę Online

Czy wiesz, że możesz umówić wizytę z terapeutą online nie tracąc czasu?

Zapisz się już dziś!

Wystarczy wybrać odpowiedni termin, podać wymagane dane i przyjść do gabinetu. To wszystko w prosty i intuicyjny sposób!

Zapisuje się!

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Przeczytaj więcej artykułów

Aktualności
Maria Panek-Gawrych

Umiejętność czekania

Środa to taka mała sobota. A więc już wyczekujemy nadchodzącego weekendu, który będzie dość owocny bo: Po 1. Jest to długi weekend Po 2. Odbędzie

Czytaj więcej
Aktualności
Maria Panek-Gawrych

Dzień dziecka !

Pierwszy czerwca dzień radosny kwitną kwiatki, to znak wiosny. W dniu tak pięknym i wspaniałym życzę Wam sercem całym moc uśmiechu i radości szczęścia, zdrowia,

Czytaj więcej

Copyright © 2022 by ASPEKT
Wszystkie prawa zastrzeżone. All right reserved.

Światowy Dzień Wcześniaka

Copyright © 2022 by ASPEKT
Wszystkie prawa zastrzeżone. All right reserved.